Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
29.03.2018

У Дніпропетровській області в ході масштабної спецоперації на виготовленні та збуті наркотичних засобів та психотропних речовин затримано злочинне угрупування

/

Військовою прокуратурою Південного регіону України в результаті злагодженої співпраці з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України проведено масштабну операцію щодо викриття діяльності злочинної організації, створеної з метою вчинення на території м. Павлоград та Павлоградського району Дніпропетровської області тяжких та особливо тяжких злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, які укривали свою діяльність шляхом надання неправомірної вигоди посадовим особам Національної поліції України.
Досудовим розслідуванням установлено, що упродовж 2017-2018 років з метою налагодження каналів поставок наркотичних речовин в особливо великих розмірах, зокрема концентрату макової соломки «малясу» та таблеток «Acatar Acti-Tabs», які містять прекуросор псевдоефедрин, один із місцевих жителів м. Павлоград створив та керував злочинною організацією, до складу якої входили понад 10 осіб, установлених на цей час, та залучено працівника правоохоронного органу.
Шляхом перевезення на особистому автотранспорті та отримання поштових відправлень у відділеннях ТОВ «Нова пошта», передачі «малясу» для переробки в готовий для вживання «опій ацетильований» та фасування в медичні шприці в подальшому зловмисники збували «товар» наркозалежним мешканцям вказаного міста та району за відповідну грошову винагороду.
Так, у середу, 28.03.2018, на одному із стаціонарних постів ГУ НП у Дніпропетровській області під час перевезення в автомобілі 2 літрів концентрату макової соломки – «малясу», орієнтовна вартість збуту якого становить 3 млн грн, шприців з вмістом «опію ацетильованого», боєприпасів та грошових коштів правоохоронцями затримано організатора та одного з учасників указаного злочинного угрупування.
Окрім того, затримано одного з керівників місцевих відділів ГУ НП у Дніпропетровській області, який забезпечував інформування членів злочинної організації про заплановані дії правоохоронних органів, а також невтручання в діяльність злочинного угрупування інших правоохоронних органів м. Павлоград, за що щомісячно отримував неправомірну вигоду від організатора.
З метою викриття мережі учасників злочинної організації 60 прокурорами та слідчими військових прокуратур гарнізонів Південного регіону України спільно з 450 оперативними працівниками та 150 співробітниками полку поліції особливого призначення ГУ НП в Дніпропетровській області на підставі ухвал слідчих суддів проведено понад 60 обшуків житла та автомобілів фігурантів справи на території Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областей.
Під час проведення першочергових невідкладних слідчих дій працівники правоохоронних органів, у тому числі військові прокурори, були піддані зухвалому збройному супротиву з боку учасників злочинної організації, які застосовуючи вогнепальну зброю та погрожуючи підірвати гранату, цькували собаку бійцівської породи на одного із співробітників спецпідрозділу. Внаслідок чого правоохоронець отримав тілесні ушкодження.
Завдяки високому рівню професійної підготовки та злагоджених дій усіх учасників спецоперації, інші правоохоронці не зазнали ушкоджень, небезпечних для їхнього життя та здоров’я.
За результатами проведених обшуків затримано 8 членів злочинної організації, в яких вилучено понад 400 тис грн готівкою, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги та прекурсори на загальну суму понад 5 млн грн (2,5 л «малясу», 100 заборонених на території України сильнодіючих таблеток «Acatar», 700 гр «канабісу», 300 гр метамфетаміну), установлено місце їх виготовлення, а також вилучено ручну гранату РГД-5, пістолет ПМ та мисливську рушницю ТОЗ з набоями до неї.
На даний час вирішується питання щодо повідомлення затриманим особам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 255 та ч. 1, 2 ст. 369 КК України, а також готується клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
              Досудове розслідування триває.

кількість переглядів: 6100