07.02.2019
Молодшого сержанта ЗС України за втрату ввіреної зброї засуджено до 5 місяців арешту з триманням на гауптвахті
Вироком Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області військовослужбовця військової служби за контрактом, однієї з військових частин ЗС України, визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 413 (втрата військового майна) КК України, та засуджено до покарання у виді арешту строком на 5 місяців з відбуванням покарання на гауптвахті.
У суді доведено, що в грудні 2018 року молодший сержант, який виконував обов’язки чатового польового парку бойових машин військової частини, розташованої в Дніпропетровській області, із ввіреним йому для службового користування автоматом АКМ-ТК, вжив алкогольні напої.
У подальшому, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та передбачаючи настання негативних наслідків, залишивши автомат з магазином, спорядженим 30-ма набоями калібру 7,62 мм у польовому парку бойових машин військової частини, молодший сержант покинув місце чергування.
Внаслідок цього ввірена військовослужбовцю зброя – автомат АКМ-ТК та 30 набоїв калібру 7,62 мм були втрачені.
Під час винесення вироку суд урахував вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння, а також його позитивну службову характеристику, участь в антитерористичній операції (нині – ООС), щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, намір продовжувати нести службу в Збройних Силах України та призначив покарання, нижче від найнижчої мети, встановленою санкцією ч. 2 ст. 413 КК України.
Публічне обвинувачення в суді підтримувала Військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України.
кількість переглядів: 281