30.11.2022
Заперечував та виправдовував збройну агресію рф проти України: судитимуть начальника чергової служби військової частини (ФОТО)

За процесуального керівництва Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері до суду передано обвинувальний акт стосовно начальника служби (оперативного чергового) чергової служби військової частини за фактами дезертирства, привласнення бойових припасів та іншого військового майна, виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році (ч. 4 ст. 408, ч. 4 ст. 410, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Встановлено, що у лютому 2022 року, під час широкомасштабного вторгнення на територію України підрозділів зс рф, вказаний лейтенант, діючи умисно, з ввіреними йому пістолетом «ПМ» та автоматом «АКС-74» самовільно залишив розташування військової частини та продовжує ухилятися від військової служби дотепер.

Він же, маючи намір назавжди ухилитися від проходження військової служби в Збройних силах України та бажання виїхати до Херсонської області, на території якої перебували російські війська, привласнив раніше отримане ним військове майно, а саме набої до пістолета «ПМ» та автомату «АК», бронежилет, шолом.

Крім того, під час розмов з громадянами він заперечував збройну агресію рф проти України та вчинення злочинів проти мирного населення саме представниками зс рф, загалом виправдовував збройну агресію рф проти України, мотивуючи тим, що це Україна почала бойові дії.

У вересні 2022 року дезертиру та зраднику заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочинів.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснювали слідчі Територіального управління ДБР, розташованого в м. Миколаєві.

У зв’язку з переховуванням підозрюваного на тимчасово окупованій території України, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось у порядку спеціального досудового розслідування (in absentia).

кількість переглядів: 1374