Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.04.2024

Перед судом постануть посадові особи Херсонського РТЦК та СП, які «допомагали» військовозобов’язаним уникнути мобілізації за станом здоров’я (ФОТО)

/

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону до суду направлено обвинувальний акт стосовно заступника начальника ТЦК та СП – начальника мобілізаційного відділення, офіцера відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Херсонського районного ТЦК та СП, а також цивільної особи за фактами одержання службовою особою неправомірної вигоди, незаконного переправлення осіб через державний кордон України, службового підроблення (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 КК України).
Встановлено, що у червні 2023 року, заступник начальника територіального центру комплектації та соціальної підтримки, діючи з корисливих мотивів, з метою швидкого особистого збагачення, розробив план щодо сприяння військовозобов’язаним в уникненні мобілізації та незаконному перетині державного кордону України. Для реалізації свого плану, в ролі безпосередніх виконавців, він залучив раніше знайомого громадянина та свого підлеглого – офіцера відділення.  
За розробленим планом та чітко визначеними ролями кожного, зловмисники, за неправомірну вигоду в сумі від 3500 до 5500 дол. США, вносили недостовірні відомості до військово-облікових документів військовозобов’язаних осіб, з подальшим їх виключенням з військового обліку за станом здоров’я, що надавало право безперешкодно перетнути державний кордон України.
15 вересня 2023 року, після одержання 4500 дол. США неправомірної вигоди від чергового бажаючого ухилитися від служби військовозобов’язаного, учасників злочинної групи затримали правоохоронці в порядку ст. 208 КПК України.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області, оперативний супровід ‒ ГВЗНД УСБ України в Херсонській області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
  

кількість переглядів: 285