Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.05.2024

Позаштатному начальнику відділу Приморського РТЦК та СП м. Одеси повідомлено про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу системи «Оберіг»

/

За процесуального керівництва прокурорів Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону позаштатному начальнику служби захисту інформації автоматизованої системи «Оберіг» та начальнику відділення військового обліку та бронювання сержантів запасу та солдатів запасу Приморського РТЦК та СП м. Одеси повідомлено про підозру в несанкціонованому втручанню в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України).
Встановлено, що у липні 2023 року офіцер, маючи право доступу та контролю до автоматизованої інформаційно-комунікаційної системи «Оберіг» та залучивши підлеглих працівників, несанкціоновано здійснив зміни в облікових картках 138 військовозобов’язаних осіб щодо їх непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку. При цьому підозрюваний достеменно знав, що вказані особи не проходили позаштатну військово-лікарську комісію. Такі дії призвели до підробки інформації.
Наразі підозрюваному готується клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одеса) ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві, оперативний супровід ‒ оперативний відділ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 321