Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
30.05.2024

Виклав у мережу шляхи евакуації поранених військовослужбовців на Херсонщині ‒ військовослужбовець постане перед судом (ФОТО)

/

За процесуального керівництва прокурорів Херсонської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону до суду направлено обвинувальний акт стосовно військовослужбовця за фактом поширення інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України, за можливості їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалася у відкритому доступі (ч. 2 ст. 114-2 КК України).
Встановлено, що у листопаді 2023 року, солдат, перебуваючи в зоні проведення бойових дій в одному з районів Херсонської області, попросив співслужбовця здійснити відеозапис його перебування в районі виконання бойового завдання. Вказаний запис супроводжувався коментарями і відбувався поблизу об’єктів місцевості, які дозволяють їх ідентифікувати з прив’язкою до мапи. Таким чином було розкрито конкретне місце, де відбувалась евакуація чергових змін військовослужбовців.
У подальшому солдат виклав цей запис на власній сторінці у соціальній мережі «Facebook», а згодом він був розміщений у відкритому доступі на ютуб-каналі, що поставило під загрозу життя та здоров’я особового складу підрозділу Збройних Сил України, який виконував бойові завдання в цьому районі.
Досудове розслідування кримінального провадження здійснювали слідчі слідчого відділу УСБУ в Херсонській області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
  

кількість переглядів: 153