28.08.2020
У зв’язку зі смертю генерал-майора юстиції Соболєва Олексія Тихоновича Військова прокуратура Південного регіону України висловлює щирі співчуття його родині та близьким родичам

27 серпня після довготривалої хвороби на 75 році життя не стало Соболєва Олексія Тихоновича, колишнього військового прокурора Південного регіону України, генерал-майора юстиції у відставці.

У ці скорботні дні колектив Військової прокуратури Південного регіону України висловлює щирі співчуття рідним та близьким. Ми розділяємо Ваше горе та сумуємо разом з Вами.
Пам'ять про Олексія Тихоновича буде завжди зберігатися у наших серцях.
Для кожного з нас він запам’ятався талановитим військовим юристом, людиною зі стійким духом, справжнім патріотом, відданим своїй державі, офіцером-фронтовиком, справедливим, вимогливим та мудрим керівником.
Він був взірцем, зразком відданості, героїзму та професіоналізму, людиною, яка зробила неоціненний вклад в розбудову нашої правової держави.
Коротко про біографію: закінчив Благовіщенське командне танкове училище, проходив військову службу у Забайкальському військовому окрузі на посаді командира танкової роти, на якій за зразкове виконання важких бойових задач був нагороджений Орденом Червоної Зірки.
У 1974 році отримав другу вищу освіту, закінчив військово-юридичний факультет Військової академії.
В органах прокуратури свій шлях Олексій Тихонович за власним бажанням розпочав у найвіддаленішому та одному з найскладніших за своєю криміногенною обстановкою Тіксінському гарнізоні, далі проходив службу у військових прокуратурах  Забайкальського військового округу та Північній групі військ.
За час проходження служби обіймав різні посади, у тому числі заступника військового прокурора Прикарпатського військового округу та першого заступника військового прокурора Чорноморського Флоту.
У 1993 році призначений військовим прокурором Одеського військового округу, у подальшому – військовим прокурором Південного регіону України, яку обіймав до 2000 року.
Указом Президента України від 20 серпня 1993 року № 344/93 йому присвоєно військове звання генерал-майора юстиції.
У 2000 році Олексій Тихонович був звільнений з військової служби та органів прокуратури з виходом у відставку за вислугою років.
Світлі спогади про Соболєва Олексія Тихоновича, людину, яка чесно і гідно прожила своє життя, вірно служила своїй Батьківщині, назавжди залишиться у пам’яті колективу військової прокуратури.
Вічна пам`ять та нехай земля йому буде пухом…
кількість переглядів: 379